Polskie kluby wygrywają w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 08:01
Poranny przegląd sportowy - 28 stycznia 2021.
Siatkówka - zdj. ilustracyjne
Siatkówka - zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Siatkarze PGE Skry pokonali belgijski Lindemans Aalst 3:1 w drugim dniu turnieju grupy A Ligi Mistrzów w Bełchatowie. Nasz zespół przegrał tylko pierwszego seta 17:25 i to trochę na własne życzenie. Dziś Bełchatowianie zagrają z tureckim Fenerbahce Stambuł.
W drugim meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów z udziałem polskiego klubu - Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle wygrała 3:0 z Fenerbahce i dziś zagra z Lindemansem. Kędzierzynianie są już pewni gry w ćwierćfinale.
Po pięciu meczach grupowych Ligi Mistrzów Skra ma trzy zwycięstw i dwie porażki, a Grupa Azoty - pięć zwycięstw. Awans do fazy play off Ligi Mistrzów uzyskają zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Tabela grupy A Ligi Mistrzów
1. Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - 14 punktów; mecze 5-0, sety 15-2
2. PGE Skra Bełchatów - 10; 3-2; 11-8
3. Fenerbahce HDI Stambuł - 5; 2-3; 7-11
4. Lindemans Aalst - 1; 0-5; 3-15

Wczoraj grała też Plus Liga siatkarzy i w zaległym meczu z piatej kolejki Warta Zawiercie pokonała i Ślepsk Suwałki 3:1. Pierwszy set tego meczu przejdzie do historii jako rekordowy, gdyż zakończył się wygraną drużyny z Suwałk 34:32. Potem jednak trzy kolejne partie wygrali zawiercianie, pokazując, że w tym sezonie po tej drużynie można się spodziewać... wszystkiego.

W ligowej tabeli prowadzi niepokonana we wszystkich 19-tu meczach tego sezonu - ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.