Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 22:20
Sportowe podsumowanie dnia - 27 lutego 2021.
Piotr Żyła pod skocznią w Wiśle
Piotr Żyła pod skocznią w WiśleFoto: Instagram/Piotr Zyła/screen

Niespodzianka w Oberstdorfie. Piotr Żyła wygrał konkurs na normalnej skoczni (HS106) i zdoby tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a reszta Polaków zajęła dalsze miejsca.

Po serii próbnej polscy kibice mogli być w dobrych humorach, bo wygrał ją Dawid Kubacki. Tego, że najlepszy w konkursie na normalnej skoczni okaże się Piotr Żyła spodziewało się raczej niewielu. Żyła prowadził już jednak po pierwszej serii i skoku na odległość 105 metrów. Blisko podium, na piątym miejscu był też Kubacki. Kamil Stoch i Andrzej Stękała byli w trzeciej dziesiątce.

W drugiej serii Stękale i Stochowi nie udało się poprawić pozycji, ale to co najważniejsze rozgrywało się w samej końcówce zawodów. Nazwiska na miejscach od 2 do 4 pozmieniały się nieco, ale to co najważniejsze, a więc pozycja numer 1, pozostało bez zmian.

Żyła skoczył 102,5 metra i wygrał konkurs z przewagą 3,6 pkt nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek.

To drugi indywidualny medal mistrzostw świata w karierze Piotra Żyły. Pierwszym był brąz w Lahti w 2017 roku.

Złoty medal Piotra Żyły był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia na antenie Czwórki. Posłuchajcie też o sukcesie Igi Świątek i kolejnych golach Roberta Lewandowskiego.

***

Podczas gali boksu Babilon Boxing Show były walki zawodowe i w formule olimpijskiej.

Mistrzyniami świata w skokach narciarskich została drużyna Austrii.

Polska tenisistka wygrała turniej rangi WTA 500.