Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 15:50
Polski snoboardzista zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym w słoweńskiej Rogli.
Oskar Kwiatkowski
Oskar Kwiatkowski Foto: PZN / Anna Karczewska

W rywalizacji decydującej o miejscu na podium zawodów Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski pokonał Włocha Edwina Corattiego. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Žan Košir, który w finale wygrał z Rosjaninem Andriejem Sobolewem. Drugi z "Biało-Czerwonych" - Michał Nowaczyk, który w ćwierćfinale uległ Kwiatkowskiemu, uplasował się ostatecznie na 7. pozycji.

To trzecie pucharowe podium w karierze Kwiatkowskiego. Wcześniej był drugi w 2018 roku i trzeci w 2020 w szwajcarskim Scuol, także w slalomie gigancie równoległym.

***

Marcin Lewandowski był drugi w biegu na 1500 metrów, ale po dyskwalifikacji Indebritsena został mistrzem, po czym Norwegowie złożyli protest... i znów jest wicemistrzem. Michał Haratyk także ze srebrem.

Israel Adesanya pokonany po pięciorundowej walce przez Jana Błachowicza podczas gali UFC 259 w Las Vegas.

ŁKS zremisował z Widzewem 2:2 w piłkarskich derbach Łodzi na poziomie 1. Ligi.