Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 20:01
Trzeci tytuł wicemistrzowski polskich lekkoatletów podczas HME w Toruniu.
Justyna Święty-Ersetic w radiowej Czwórce
Justyna Święty-Ersetic w radiowej Czwórce Foto: Darek Matyja

Trzeciego dnia lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które trwają w Toruniu, znów mieliśmy powody do radości.
Po dwóch srebrnych medalach Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów oraz Michała Haratyka - w pchnięciu kulą, dziś kolejny - także srebrny medal dołożyła Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów. Wygrała Holenderka Femke Bol.
W finale 60 metrów Remigiusz Olszewski był szósty.

Do niedzielnych finałów awansowali dziś nasi tyczkarze - Piotr Lisek i Robert Sobera oraz biegacze  i biegaczki na 800 metrów - Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Adam Kszczot, Mateusz Borkowski i Patryk Dobek.

Jutro zapowiada się naprawdę interesujący dzień. No bo dziś świetnie w eliminacjach dobrze spisali się także inni nasi lekkoatleci.
Do jutrzejszych półfinałów w komplecie awansowali nasi plotkarze i płotkarki: Pia Skrzyszowska, Karolina Kołeczek, Damian Czykier, Krzysztof Kiljan i Artur Noga. Początek jutrzejszej rywalizacji w Toruniu już od 10:00.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Israel Adesanya pokonany po pięciorundowej walce przez Jana Błachowicza podczas gali UFC 259 w Las Vegas.

Polski snoboardzista zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym w słoweńskiej Rogli.

Polscy tenisiści wygrali z Salwadorem w meczu Grupy Światowej II Pucharu Davisa.

Drużyna polskich skoczków narciarskich zajęła trzecie miejsce w konkursie mistrzostw świata w Oberstdorfie.