Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 19:00
Raków Częstochowa wygrał z Arką Gdynia w finale piłkarskiego Pucharu Polski.
Puchar Polski
Puchar PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

W finale rozgrywanym na stadionie w Lublinie decydująca okazała się końcówka meczu. Arka prowadziła 1:0 po golu Mateusza Żebrowskiego z 57. minuty. Raków wyrównał w minucie 81. za sprawą trafienia Iviego Lopeza, a tuż przed upływem regulaminowego casu gry David Tijanić strzelił gola na wagę Pucharu Polski.

Zespół z Częstochowy sięgnął po to trofeum po raz pierwszy w historii. Dokłada Puchar do pewnego już medalu mistrzostw kraju, bo w lidze poza najlepszą "trójkę" Raków już wypaść nie może. Oznacza to też, że szansę gry w europejskich pucharach dostanie dodatkowo czwarty zespół Ekstraklasy. Na dwie kolejki przed końcem jest to Lechia Gdańsk.

***

Robert Grzędowski

Itas Trentino pokonany w finale 3:1.

Wicemistrzowie Polski wygrali swój pierwszy mecz w sezonie Polskiej Futbol Ligi.

Reprezentacja Polski szczypiornistów przegrała z Holandią, ale i tak pojedzie na mistrzostwa Europy.