Pięć medali polskich sztafet

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 07:50
Pięć medali, w tym dwa złote, zdobyła reprezentacja Polski podczas nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet w Chorzowie.
Sztafeta 4x400 - Silesia 2021
Sztafeta 4x400 - Silesia 2021Foto: TVP / screen

Niespodzianką jest srebrny medal sprinterek, które zajęły drugie miejsce w sztafecie 4x100 metrów. Awansem do finału zapewniły sobie wcześniej olimpijską kwalifikację. Polki w finale pobiegły w składzie: Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska.

Drugie niedzielne srebro to zasługa kobiecej sztafety 4x400 metrów. Mimo eksperymentalnego składu Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek zdołały stanąć na podium zawodów World Relays.

Dwa złote krążki nasi lekkoatleci wywalczyli w nieolimpijskich konkurencjach, Mowa o kobiecej sztafecie 4x200 metrów (niedziela) oraz sztafecie mieszanej 2x2x400 metrów (sobota). Ostatni medal to srebro z rywalizacji w mieszanej sztafecie płotkarskiej.

Więcej o zawodach w Chorzowie było w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Wicemistrzowie Polski wygrali swój pierwszy mecz w sezonie Polskiej Futbol Ligi.

Reprezentacja Polski szczypiornistów przegrała z Holandią, ale i tak pojedzie na mistrzostwa Europy.

Raków Częstochowa wygrał z Arką Gdynia w finale piłkarskiego Pucharu Polski.