Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 18:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 7 maja 2021.
Zapasy - Anna Łukasiak w czerwonym stroju
Zapasy - Anna Łukasiak w czerwonym strojuFoto: screen uww.org

Jedna walka dzieliła Annę Łukasiak od igrzysk olimpijskich w Tokio. Nasza zapaśniczka startująca w kategorii do 50 kg awansowała bowiem dziś do półfinału turnieju kwalifikacyjnego w Sofii i wygrana z Seemą Bislą z Indii dawała jej kwalifikację. Niestety Polka przegrała, a olimpijski awans z tych zawodów zdobywają tylko finalistki.
Pozostałe walczące dziś w Sofii polskie zapaśniczki nie zdołały przebić się do półfinałów.

Dziś odbyły się także finały w zapasach w stylu wolnym. Pierwsze miejsce w kategorii do 65 kg wywalczył Magomedmurad Gadżijew, który wczoraj awansem do finału zdobył olimpijską kwalifikację. Na trzecich miejscach - niestety nie dających kwalifikacji olimpijskich - zawody zakończyli: Zbigniew Baranowski (86 kg), Radosław Baran (97 kg) oraz Robert Baran (125 kg).

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.