Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 17:20
Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego w Rzymie.
Iga Świątek - turniej w Rzymie 2021
Iga Świątek - turniej w Rzymie 2021Foto: screen

Stolica Włoch do dziś nie była zbyt gościnna dla naszych tenisistów, którzy dość szybko żegnali się z rozgrywanym tam turniejem. Już w pierwszej rundzie z turnieju singlistów odpadli Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Magda Linette.
Na szczęście tę passę przełamała Iga Świątek, która najpierw awansowała do drugiej rundy po tym jak jej rywalka Amerykanka Alison Riske skręciła nogę i poddała mecz, a potem w drugiej rundzie odprawiła inną Amerykankę Madison Keys 7:5, 6:1.
Pierwszy set środowego meczu był wyrównany do stanu 2:2. Potem jednak zaczęły się schody... i nie myślę tu o słynnych "schodach hiszpańskich" w stolicy Włoch, ale bardziej o "schodach amerykańskich", po których przez chwilę Iga nie potrafiła się wspiąć. Szybko zrobiło się więc 3:5.
Od tej pory na korcie jednak wszystko układało się po myśli Polki, która najpierw wyrównała na 5:5, a potem zwyciężyła w tym secie 7:5.
W drugiej partii kontynuowała dobrą grę i serię wygranych gemów. W sumie od stanu 3:5 w pierwszym secie, wygrała ich aż 9 z rzędu obejmując prowadzenie w drugiej partii 5:0. Ostatecznie drugi set zakończył się wygraną 6:1.
Kolejną rywalką Igi będzie Czeszka Barbora Kejcikova.

***

Iga wygrała z Alison Riske, Magda napędziła strachu Petrze Kvitovej.

Szybko biega sprinty, daleko skacze w dal i chce specjalizować się... trójskoku.

Kamil Majchrzak przegrał z wyżej notowanym Kanadyjczykiem w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie.