Majchrzak zagra w II rundzie w Lyonie z Chaczanowem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 16:50
Kamil Majchrzak po udanych kwalifikacjach wygrał w pierwszej rundzie turnieju w Lyonie z Portugalczykiem Joao Sousą.
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Foto: Claudio Gaertner / imago sport / Forum

Kamil Majchrzak, który we wtorek awansował do drugiej rundy turnieju tenisowego w Lyonie, pokonując 6:3, 7:6 (10-8) Portugalczyka Joao Sousę, w kolejnym meczu zagra z Karenem Chaczanowem. Klasyfikowany na 26. miejscu w światowym rankingu Rosjanin, który w Lyonie jest rozstawiony z ósemką, w pierwszej rundzie wygrał 6:1, 4:6, 7:6 (7-4) z Francuzem Banjaminem Bonzim.
Majchrzak, który w rankingu zajmuje 129. pozycję, do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje.

Przez kwalifikacje nasz tenisista nie będzie się musiał natomiast przebijać podczas tegorocznego wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Po wycofaniu się z tych zawodów Szwajcara wycofaniu Stana Wawrinki, Kamil zdobył miejsce w głównej drabince turniejowej.
French Open rozpocznie się 30 maja.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Kamil Majchrzak przegrał z wyżej notowanym Kanadyjczykiem w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie.

Po wygranej w ćwierćfinale ze Switoliną 6:2, 7:5 i w półfinale z Gauff 7:6, 6:3, Iga Świątek zagra w finale z Pliskovą.

W finale Iga Świątek pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0.