Kasia Wasick na podium ME

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 07:45
Kolejny rekord Polski i to w finale - 24,17 i srebro na 50 metrów stylem dowolnym.
Katarzyna Wasick - ME 2021
Katarzyna Wasick - ME 2021Foto: screen

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie.
Polka miała taki sam czas jak Dunka Pernille Blume, a wygrała Holenderka Ranomi Kronowidjojo.
To trzeci rekord Polski naszej pływaczki podczas zawodów w stolicy Węgier. Poprzednio w kwalifikacjach miała 24,51 sekundy, w półfinale - 24,34,a  w finale popłynęła w czasie 24,17 s.
Ten wynik to oczywiście wypełnione po raz kolejny minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio, a srebro Kasi jest pierwszym medalem Polaków w tegorocznych mistrzostwach Europy w Budapeszcie.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W Budapeszcie trwają mistrzostwa Europy w pływaniu.

Sezon ligowy 2020/21 oficjalnie zakończony podczas Gali Ekstraklasy.

Kamil Majchrzak po udanych kwalifikacjach wygrał w pierwszej rundzie turnieju w Lyonie z Portugalczykiem Joao Sousą.