Ale niespodzianka - Magda Linette wyeliminowała liderkę światowego rankingu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 12:57
Magda Linette awansowała do trzeciej rundy French Open wygrywając z Ashleigh Barty, która w drugim secie poddała mecz.
  • Magda Linette po awansie do trzeciej rundy French Open
Magda Linette
Magda Linette Foto: Wikipedia/Robbie Mendelson

I to się nazywa sprawić niespodziankę. Magda Linette - klasyfikowana na 45. miejscu w rankingu WTA - wyeliminowała w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na paryskich kortach imienia Rolanda Garrosa, liderkę rankingu - Australijką Ashleigh Barty.

W pierwszym secie tego meczu kibice przecierali oczy ze zdziwienia, bo Polka dominowała na korcie zwyciężając 6:1. Australijka popełniała mnóstwo błędów i wyglądała jakby coś jej dolegało. Po pierwszym secie Barty faktycznie poprosiła o przerwę medyczną... Po kilku minutach powróciła na kort i mimo mocno obandażowanego lewego uda rozpoczęła tę partie od wygrania gema serwisowego. Linette szybko jednak odpowiedziała. Później sytuacja się powtórzyła i gdy na tablicy był wynik 2:2 w drugim secie, Australijka postanowiła jednak, że kontuzja przeszkadza jej za bardzo i zdecydowała się poddać mecz.

Posłuchajcie co Magda powiedziała po meczu.

W trzeciej rundzie rywalką Magdy będzie Tunezyjka Ons Jabeur (26. w rankingu WTA), która dziś pokonała w dwóch setach Australijkę Astrę Sharmę.

***

Polska tenisistka, która dziś kończy 20 lat, wygrała w pierwszej rundzie French Open ze Słowenką Kają Juvan.

Polka pokonała w dwóch setach Chloe Paquet w pierwszej rundzie turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa.

Tylko trzy sety potrzebował Norweg Caspar Ruud aby wyeliminować z turnieju w Paryżu polskiego tenisistę.