49 medali paralekkoatletów w ME w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 23:30
"Worek medali" polskich sportowców z niepełnosprawnościami podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.
Joanna Mazur i Michał Stawicki
Joanna Mazur i Michał StawickiFoto: Darek Matyja

Polscy paralekkoatleci uczestniczący w mistrzostwach Europy w Bydgoszczy nie zwalniają tempa. W piątek zdobyli 12 medali, a w sobotę kolejne 10 krążków i w sumie na tej imprezie wywalczyli aż49 medali, w tym 15 złotych.
Bardzo dobrze spisała się niewidoma biegaczka Joanna Mazur, która po zwycięstwie na 1500 metrów, razem z przewodnikiem Michałem Stawickim, wygrała także bieg na 400 metrów.
Asia przyznała, że zwycięstwo oczywiście cieszy, ale... to tylko jeden z etapów przygotowań do igrzysk w Tokio.

W klasyfikacji medalowej paralekkoatletycznych mistrzostw Europy Polska zajęła trzecie miejsce - za Rosją i Ukrainą.

***

Wicemistrzyni Europy w strzelectwie sportowym - Paula Wrońska o swoim starcie w Chorwacji.

Z trójki naszych pięściarek walczących w piątek w olimpijskich kwalifikacji w Paryżu wygrała tylko Elżbieta Wójcik.

W Gdańsku trwają mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów - w piątek rozdano medale w konkurencjach kobiet.