Znów przegrana po tie-breaku - tym razem z Japonkami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:45
Tylko trzy zwycięstwa w dziewięciu meczach Polek w Lidze Narodów.
Jacek Nawrocki
Jacek NawrockiFoto: PZPS / FIVB

Polskie siatkarki przegrały po pięciosetowym boju z Japonią 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16), w swoim dziewiątym spotkaniu w tegorocznej Lidze Narodów.
Polki wygrały dwa pierwsze sety, ale ni potrafiły zakończyć spotkania zwycięstwem 3:0. Także w piątym secie prowadziły 12:10 i nie zdołały utrzymać tej przewagi do końca.
To już szósta przegrana Polek w tych rozgrywkach.
Teraz przez trzy dni zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego będzie mógł zastanowić się co jest przyczyna przegranych piątych setów - bo właśnie po tie-breakach przegraliśmy też z Holandią i z Belgią.

Od jutra w Rimini w Lidze Narodów znów będą przez trzy dni rywalizowali siatkarze. Polacy zagrają w środę z Bułgarią.

***

Awans na igrzyska olimpijskie może być czynnikiem popularyzującym koszykówkę w Polsce... nie tylko w odmianie 3x3.

Sztab szkoleniowy podjął decyzję, że Arkadiusza Milika zabraknie jednak w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Iga Świątek wyrównuje swój najlepszy wynik w historii deblowych startów na kortach Rolanda Garros.