Iga Świątek nie zagra w półfinale singla Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:01
Polska tenisistka przegrała w ćwierćfinałowym meczu w  Paryżu z Greczynką Maria Sakkari.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: screen/TT

Iga Świątek nie awansowała do półfinału gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego na paryskich kortach imienia Rolanda Garrosa, przegrywając z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:6.

Pierwszy set nie był zbyt udany dla naszej tenisistki. Popełniała sporo - jak na nią -  błędów, dała się przełamać rywalce i przegrała tę partię do czterech. Był to pierwszy przegrany set Igi w Paryżu w tym turnieju, a przypomnijmy, że w podczas poprzedniego Roland Garros Polka wygrała cały turniej bez straty seta.

To chyba nieco zdenerwowało naszą tenisistkę, gdyż drugiego seta rozpoczęła od straty serwisu, a po chwili nie zdołała przełamać rywalki i zrobiło się 0:2. Na dodatek wtedy Polka musiała skorzystać z pomocy fizjoterapeuty... gdyż pojawił się ból w okolicy prawego uda.
Po kilkuminutowej przerwie Iga powróciła na kort z obandażowanym prawym udem i... wygrała swoje podanie. Na przełamanie Greczynki w tym secie nasza tenisistka nie znalazła jednak sposobu i przegrała także drugą partię 4:6, odpadając z turnieju w grze pojedynczej.

Idze pozostaje jeszcze debel, w którym wraz z Amerykanka Bethanie Mattek-Sands jest w półfinale w Paryżu.

Posłuchajcie co Iga powiedziała po meczu.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Magda Linette i jej deblowa partnerka wygrały mecz 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Polka pokonała w dwóch setach niespełna 19-letnią Ukrainkę Martę Kostiuk i o półfinał zagra z Greczynka Marią Sakkari.

Iga Świątek wyrównuje swój najlepszy wynik w historii deblowych startów na kortach Rolanda Garros.