EURO 2020: Turcja-Włochy 0:3 (minuta po minucie)

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczął mecz Turcja-Włochy w Rzymie.

EURO 2020 rozpoczęte. W inauguracyjnym meczu Turcja przegrała z Włochami 0:3.

Relacja minuta po minucie:
TURCJA-WŁOCHY 0:3

Obie drużyny już na boisku - najpierw hymn turecki potem włoski i zaczynamy...

1' - Dokładnie o 21:00 rozpoczęło się inauguracyjne spotkanie EURO 2020. Włosi... w białych strojach, Turcy w czerwonych.
5' - Obie drużyny ostrożnie w obronie, badają się... sprawdzają na co stać rywala.
10' - Cały czas 0:0, choć Włosi zaczynają powoli uzyskiwać przewagę.
15' - Wciąż bez goli i żadna z drużyn nie miała jeszcze czystej sytuacji bramkowej.
18' - No i była sytuacja, ale Insigne przestrzelił w dogodnej sytuacji.
20' - Kolejna akcja Włochów - strzał Bonucciego z dystansu... obok.
21' - Strzela Immobile - chyba ręka Turka w polu karnym, a jednak nie, VAR nie interweniuje.
22' - Świetna obrona Cakira po strzale głową Chielliniego - Włosi dominują.
25' - Wciąż bez goli... ciekawe jak długo?
30' - Włosi atakują, Turcy się bronią... a wynik ani drgnie - wciąż bez goli.
33' - Kolejny groźny strzał Immobile, ale Turkom wciąż dopisuje szczęście...
35' - Turcy przeprowadzili groźną kontrę... ale bramkarz Włochów - Donnarumma na posterunku.
40' - Czyżby pierwsza połowa miała skończyć się bez goli?
43' - Znowu strzela Immobile, ale w środek bramki i Cakir pewnie broni.
44' - Kolejna sporna sytuacja w w polu karnym Turków... ręka..., a jednak nie. Nie ma karnego.
45' - Koniec pierwszej połowy Turcja-Włochy 0:0.

46' - Zaczynamy drugą połowę... będą gole czy mecz zakończy się wynikiem 0:0?
A w przerwie nie brakowało dyskusji - czy była ręka, czy też jej nie było...
53' - Włosi prowadzą 1:0. Samobójcza bramka Demirala, po ostrym dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
60' - Włosi wyraźnie chcą iść za ciosem, groźnie atakują... ale drugiego gola nie ma.
65' - 0:1 to chyba najmniejszy możliwy wymiar kary dla Turków, bo Włosi w tym meczu są wyraźnie lepsi.
66' - No i stało się 2:0 dla Włochów - strzelcem gola Immobile.
70' - Włosi chyba usatysfakcjonowani wynikiem, nieco zwolnili. Turcy niby próbują, ale bez wiary i efektów.
78' - Turcy bezradni, Włosi kontrolują grę i wszystko wskazuje, że rozpoczną EURO od zwycięstwa...
79' - Insigne i 3:0 dla Włochów.
85' - Italia ciągle atakuje, ciągle im mało, mimo ze na boisku nie ma już strzelców bramek: Immobile i Insigne.
90'+3' - Koniec meczu - Włosi świetnie rozpoczynają EURO wygraną 3:0 z Turcją.

Turcja - Włochy 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Merih Demiral (53-samobójcza), 0:2 Ciro Immobile (66), 0:3 Lorenzo Insigne (79).

Turcja: Ugurcan Cakir - Zeki Celik, Merih Demiral, Caglar Soyuncu, Umut Meras - Kenan Karaman (76. Halil Dervisoglu), Ozan Tufan (64. Kaan Ayhan), Okay Yokuslu (65. Irfan Kahveci), Yusuf Yazici (46. Cengiz Under), Hakan Calhanoglu - Burak Yilmaz.

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessandro Florenzi (46. Giovanni Di Lorenzo), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazzola - Nicolo Barella, Jorginho, Manuel Locatelli (74. Bryan Cristante) - Domenico Berardi (85. Federico Bernardeschi), Ciro Immobile (81. Andrea Belotti), Lorenzo Insigne (81. Federico Chiesa).