Polskie Radio
Section05
Euro 2020

Nowe regulacje na Euro 2020. Plan gier niepewny

UEFA w regulaminie Euro 2020 zapisała możliwość przełożenia spotkania o 48 godzin "w przypadku umieszczenia reprezentacji na obowiązkowej kwarantannie po decyzji właściwego organu lokalnego bądź krajowego". Wcześniej europejska centrala poinformowała o zwiększeniu liczebności kadr uczestników turnieju z 23 do 26 zawodników. Decyzja UEFA jest podyktowana trwającą pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT uefa Piłka nożna Euro 2020

"Dzięki temu możemy się skupić tylko na meczach". Paulo Sousa zaszczepiony przeciwko koronawirusowi

Jestem naprawdę szczęśliwy, że podjęto decyzję, aby wszyscy zostali zaszczepieni - piłkarze i sztab - przyznał Paulo Sousa, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, który przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19. Biało-czerwoni wkrótce rozpoczną ostatnie przygotowania do Euro 2020, które rozpocznie się w czerwcu.
Zobacz więcej na temat:  Paulo Sousa reprezentacja Polski Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Euro 2020 SPORT szczepienia

Euro 2020: kibice zasiądą na trybunach wszystkich stadionów. UEFA ogłosiła komplet gospodarzy turnieju

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin zapowiedział, że w tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu nie będzie meczów bez publiczności. - Cieszę się, że będziemy mogli powitać kibiców na wszystkich spotkaniach - powiedział Słoweniec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 uefa kibice Kopenhaga Amsterdam Rzym Glasgow Londyn Baku Budapeszt Monachium Sewilla

Euro 2020: wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski. Jest oficjalny komunikat PZPN

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ogłosił, że decyzją UEFA reprezentacja Polski swoje mecze w fazie grupowej Euro 2020 rozegra w Sankt Petersburgu oraz w Sewilli. Oba miasta w linii prostej dzieli odległość ponad 3,5 tys. kilometrów, dlatego impreza będzie sporym wyzwaniem pod względem logistycznym.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek PZPN uefa Sewilla

Euro 2020: Szymon Marciniak nie czuje się skrzywdzony przez UEFA: za wcześnie, by świętować mój koniec

Szymon Marciniak nie znalazł się w gronie osiemnastu sędziów, których UEFA wyznaczyła do prowadzenia spotkań podczas Euro 2020. Ta decyzja wywołała wiele kontrowersji i komentarzy w polskim środowisku piłkarskim, sam zainteresowany nie jest jednak zaskoczony, że na Euro go zabraknie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak michał listkiewicz Euro 2020