Hurkacz w ćwierćfinale Wimbledonu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 16:45
Hubert Hurkacz wyeliminował w 1/8 finału wicelidera światowego rankingu - Daniiła Miedwiediewa.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Shutterstock.com/Mai Groves

Ten dzień przejdzie do historii polskiego tenisa. Hubert Hurkacz wyeliminował w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu wicelidera światowego rankingu - Daniiła Miedwiediewa.
Mecz rozpoczął się w poniedziałek, ale z powodu deszczu został przerwany przy stanie 2:1 w setach dla Rosjanina i przy prowadzeniu Hurkacza w czwartej partii 4:3.
We wtorek mecz dokończono przenosząc go na kort centralny i Polak spisał się znakomicie. Wygrał czwartego seta 6:3. Decydująca piąta partia także była koncertowa w wykonaniu Huberta - wygrał tego seta także do trzech i zwyciężył w całym meczu 2:6, 7:6 (7-2), 3:6, 6:3, 6:3.

Jutro w walce o półfinał rywalem naszego tenisisty będzie legenda światowego tenisa - Szwajcar Roger Federer.

Zwycięstwo Huberta było głównym tematem Popołudniowego przeglądu sportowego w Czwórce. Posłuchajcie też o transferze Łukasza Podolskiego do Górnika Zabrze oraz wieczornym meczu półfinałowym Euro.

***

Dwoje polskich tenisistów w czołowych "16" turniejów singlowych w Londynie.

Świątek nie zagra w ćwierćfinale Wimbledonu. Kubot i Melo są już w ćwierćfinale, a Hurkacz o tę fazę turnieju powalczy jeszcze w poniedziałek.

Poranny przegląd sportowy - 6 lipca 2021.