Włosi w finale EURO

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 08:00
Reprezentacja Włoch pokonała po rzutach karnych Hiszpanię w półfinale mistrzostw Europy.
Euro 2020
Euro 2020Foto: M.Moira/Shutterstock.com

Pierwszym finalistą piłkarskich mistrzostw Europy zostali Włosi, korzy pokonali po serii rzutów karnych Hiszpanię.
W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Włosi objęli prowadzenie po golu Federico Chiesy w 60. minucie. Wyrównał w 80. minucie Alvaro Morata.
W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i o awansie decydowały karne, w których lepsi okazali się Włosi, a Morata nie wykorzystał jednej z jedenastek.

Rywalem Włochów w finale będzie zwycięzca środowego półfinału, w którym zagrają Anglicy i Duńczycy.
Finał - 11 lipca w Londynie.

Więcej o tym meczu i innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Hubert Hurkacz wyeliminował w 1/8 finału wicelidera światowego rankingu - Daniiła Miedwiediewa.

17 dni do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polsko-brazylijska para przegrała z Chorwatami Pavicem i Mekticem po pięciosetowym meczu.