Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:01
Poranny przegląd sportowy - 23 lipca 2021.
Wioślarstwo - czwórka podwójna kobiet
Wioślarstwo - czwórka podwójna kobietFoto: mat. promocyjne / Łukasz Wielec

Pierwsi polscy sportowcy mają już za sobą starty w igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann awansowały do finału rywalizacji wioślarskich czwórek podwójnych pań.
Polki zajęły  drugie miejsce w swoim przedbiegu, przegrywając jedynie z Chinkami.
Wcześniej do finału w tej samej konkurencji wśród panów awansowali Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański, wygrywając swój wyścig eliminacyjny.
W półfinale rywalizacji wioślarskich dwójek podwójnych panów wystąpią natomiast Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. W swoim wyścigu kwalifikacyjnym Polacy zwyciężyli.

Gorzej powiodło się naszym łucznikom. Sylwia Zyzańska była pierwszą reprezentantką Polski, która wystartowała na arenach Igrzysk w Tokio. Była 42. w rundzie kwalifikacyjnej. Natomiast Sławomir Napłoszek zajął 59. miejsce. Polacy zajęli 24. pozycję w klasyfikacji drużyn mieszanych i nie wystąpią w 1/8 finału.
Rywalem Napłoszka w 1. rundzie turnieju indywidualnego będzie Holender Steve Wijler, a Zyzańska trafiła na Włoszkę Lucillą Boari. Zawody indywidualne odbędą się 27 lipca.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.