Polskie Radio
Section05
Tokio 2020

TOKIO 2020 Cimanouska prosi o azyl w Polsce. Jest "cała i bezpieczna"

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska weszła do ambasady RP w Tokio i chce uzyskać w Polsce azyl polityczny - poinformował członek lokalnej białoruskiej społeczności będący w kontakcie ze sportsmenką, na którego w poniedziałek powołuje się agencja Reutera.
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 SPORT igrzyska olimpijskie Lekkoatletyka igrzyska Bieg 200 m Sztafeta 4x400 m Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz

TOKIO 2020 Tokio 2020: kajakarskie zmagania w kilku kategoriach. Półfinały i ćwierćfinały dla Polaków

Kajakarka Marta Walczykiewicz awansowała do półfinału rywalizacji w konkurencji K-1 na 200 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym, co zapewniło jej bezpośredni awans do półfinału. Z kolei Helena Wiśniewska była czwarta i weszła do ćwierćfinału, w którym niestety odpadła.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska kajakarstwo

TOKIO 2020 Pokaz mocy Nowickiego, demony Fajdka wróciły, ale jest finał

Wojciech Nowicki awansował do finału rzutu młotem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalizujący w grupie B eliminacji Nowicki już w pierwszej próbie uzyskał 79,78 m. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 77,50 m. Na dziewiątej pozycji uplasował się natomiast czterokrotny mistrz świata - Paweł Fajdek (76,46 m).
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Rzut młotem Lekkoatletyka Paweł Fajdek Wojciech Nowicki