Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:27
Polscy siatkarze przegrali pierwszy mecz w turnieju olimpijskim z Iranem 2:3.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: shutterstock

Jeśli chodzi o emocje... to był mecz, któremu nic nie brakowało... Jeśli chodzi o grę polskich siatkarzy... to już gorzej.
Polacy w swoim pierwszym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio grali z Iranem. Dobrze rozpoczęli wygrywając pierwszego seta do 18. Potem jednak to Irańczycy zaczęli osiągać przewagę, a nam posypała się kombinacyjna gra. Efekt to dwa przegrane przez Polaków sety - oba do 22.
Od czwartego seta nasi siatkarze zaczęli grać znacznie "prościej" i to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa w tej partii 25:22.
Tak więc o zwycięstwie w tym meczu decydował tie-break, w którym gra toczyła się od początku punkt za punkt. Było po 9, po 10... po 13 i piłka meczowa dla Iranu przy stanie 13:14. Po chwili kolejne pięć meczboli dla naszych rywali... wszystkie obronione i przy stanie 20:19 to Polacy mieli pierwszą piłkę meczową, potem kolejną... niewykorzystane. I znów zrobiło się 21:22 i Iran miał siódmego setbola i go wykorzystał wygrywając w piątym secie 23:21 i cały mecz 3:2.

W poniedziałek Polacy zagrają w kolejnym meczu w Tokio z Włochami.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Iga Świątek wygrała w dwóch krótkich setach z Niemką Moną Barthel w I rundzie turnieju olimpijskiego. Odpadli Kamil Majchrzak w singlu oraz Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot w deblu.

Polscy koszykarze 3x3 przegrali w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio 14:21 z Łotwą. W drugim spotkaniu z Japonią wygrali po dogrywce 20:19.

Ekwadorczyk Carapaz kolarskim mistrzem olimpijskim, Kwiatkowski - 11., Majka - 19.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 10:30
Michał Kwiatkowski powalczył w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego w Tokio. Czekamy na pierwszy medal polskich olimpijczyków w Tokio.