Przegrana i wygrana koszykarzy 3x3 w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 14:30
Polscy koszykarze 3x3 przegrali w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio 14:21 z Łotwą. W drugim spotkaniu z Japonią wygrali po dogrywce 20:19.
Koszykówka 3x3
Koszykówka 3x3Foto: Darek Matyja

Zły początek olimpijskiego turnieju polskich koszykarzy 3x3. Nasz zespół wysoko przegrał z Łotyszami 14:21. Polacy tylko na początku prowadzili 5:3. Potem spotkanie zdominowali jednak nasi rywale,
Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski w drugim meczu pokonali 20:19 po dogrywce Japończyków - a decydującą dwójkę rzucił Zamojski. Polacy w tym spotkaniu prowadzili już 18:12 ale dali się dogonić Japończykom, którzy doprowadzili do dogrywki remisując 18:18.

W niedzielę czekają ich mecze z Serbami i Rosjanami. W poniedziałek z Chińczykami i Holendrami, a we wtorek z Belgami i ewentualny ćwierćfinał.
Dwa najlepsze zespoły po siedmiu meczach grupowych awansują bezpośrednio do półfinału, dwa ostatnie odpadają. Drużyny z miejsc 3. i 6. oraz 4. i 5. zagrają w dwóch ćwierćfinałach o awans do półfinału.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Poranny przegląd sportowy - 23 lipca 2021.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich już za nami - jutro pierwsze finały.

Iga Świątek wygrała w dwóch krótkich setach z Niemką Moną Barthel w I rundzie turnieju olimpijskiego. Odpadli Kamil Majchrzak w singlu oraz Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot w deblu.