Srebrny medal wioślarskiej kobiecej czwórki podwójnej w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:00
Wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann ze srebrem igrzysk olimpijskich w Tokio.
Wioślarstwo - czwórka podwójna ze srebrnymi medalami olimpijskimi w Tokio: Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska Foto: PAP / Leszek Szymański

Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w konkurencji wioślarskich czwórek podwójnych. Polki przegrały tylko z Chinkami.
To pierwszy medal dla Polski w Tokio.

5 lat temu podczas igrzyskach w Rio de Janeiro polska osada wywalczyła brązowy medal - z tamtej osady w składzie pozostały Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Maria Sajdak (w Rio startująca jeszcze pod nazwiskiem Springwald).

Blisko medalu w Tokio była też męska czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański, którzy zajęli czwarte miejsce.
M
ęska dwójka podwójna. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zajęli ostatnie, szóste miejsce, podobnie jak czwórka bez sterniczki: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska.
W finale "pocieszenia" rywalizowała męska czwórka bez sternika: Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski. Polacy wygrali finał B i zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Polscy koszykarze 3x3 z piątą przegraną w turnieju żegnają się z igrzyskami.

Było bardzo blisko podium... ale znów zabrakło i Polska wciąż bez medalu w Tokio.

Japończycy wciąż na czele klasyfikacji medalowej z 10 tytułami mistrzowskimi.