Świątek i Kubot w ćwierćfinale miksta w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:50
Polska para mieszana w tenisowym turnieju olimpijskim w Tokio pokonała... Francuzów.
Tenis
TenisFoto: shutterstock

Było niezłe zamieszanie ale skończyło się awansem polskiego miksta w 1/8 finału tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio.
Iga Świątek i Łukasz Kubot początkowo mieli grać z Hiszpanami Paulą Badosą i Pablo Carreno Bustą. Badosa nie dokończyła jednak wcześniejszego ćwierćfinałowego meczu z Czeszką Marketą Vondrousovą. Skreczowała po przegranym pierwszym secie 3:6 i wycofała się także z udziału w turnieju par mieszanych.
W miejsce Hiszpanów w ostatniej chwili wskoczyli Francuzi Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert.
Pierwszego seta tego meczu Polacy wygrali 6:3, a w drugim zwyciężyli po tie-braku, w którym wygrali 7-3 awansując do ćwierćfinału.

O strefę medalową zagrają teraz z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.