Świątek i Kubot odpadli w ćwierćfinale w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:10
Polscy tenisiści stracili ostatnią szansę na olimpijskie podium w Tokio. Nasz mikst Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadł w ćwierćfinale po przegranej z Rosjanami.
Iga Świątek i Łukasz Kubot
Iga Świątek i Łukasz Kubot Foto: PAP / Leszek Szymański

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio w grze mieszanej. Polacy przegrali z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6.
Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia naszej pary 3:0, ale potem Rosjanie przejęli inicjatywę, najpierw wyrównali, potem wyszli na prowadzenie 5:4 i ostatecznie wygrali tę partię 6:4.
Drugi set, dla odmiany rozpoczął się od prowadzenia 2:0 Wiesniny i Karacewa. Nasza para próbowała odrobić stratę przełamania, ale to niestety się nie udało i te partię Polacy także przegrali 4:6.

W swoim pierwszym meczu, w 1/8 finału miksta Iga Świątek i Łukasz Kubot wygrali 6:3. 7:6 z Francuzami Fioną Ferro i Pierre'm-Hugues Herbertem.

Świątek i Kubot byli ostatnimi polskimi tenisistami, którzy grali jeszcze w turnieju olimpijskim w Tokio.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Polska para mieszana w tenisowym turnieju olimpijskim w Tokio pokonała... Francuzów.

Polski pływak miał siódmy czas półfinałów i wystąpi w piątkowej walce o medale.

Polscy windsurferzy zakwalifikowali się do wyścigów medalowych, w których wystąpi po 10 najlepszych zawodników i zawodniczek po serii 12 wyścigów punktowych. Piotr Myszka z szansami na medal.