Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 16:00
Najważniejszą sportową imprezę roku zakończyła uroczysta Ceremonia Zamknięcia.
Logo Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Logo Igrzysk Olimpijskich w Tokio Foto: shutterstock.com/Jo Galvao

Na Stadionie Narodowym w Tokio nie było dziś kibiców - podobnie jak na Ceremonii Otwarcia igrzysk. Takie właśnie były te zawody - wyjątkowe pod wieloma względami, a wszystko przez pandemię koronawirusa. Polacy te historyczne igrzyska zakończyli z 14 medalami na koncie.

Jako pierwsze medal zdobyły wioślarki z czwórki podwójnej, a jako ostatnia na podium stanęła nasza kobieca sztafeta 4x400 metrów. Na najwyższym stopniu podium Polacy stawali... cztery razy. Czwórkowe igrzyska.

W klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio "biało-czerwoni" zajęli ostatecznie 17. miejsce. Wygrali to zestawienie Amerykanie z 39 złotymi krążkami.

***

Francuzi wygrali turnieje siatkówki i piłki ręcznej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W koszykówce przegrali tylko z Amerykanami.

Reprezentacja Polski zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk. Prowadzą Chińczycy przed Amerykanami.

Kończą się igrzyska olimpijskie w Tokio. Ostatniego dnia "biało-czerwoni" nie powiększyli dorobku medalowego.