Pięć medali polskich lekkoatletów w MŚJ w Nairobi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 22:01
Polska męska sztafeta 4x100 metrów z brązowym medalem i rekordem Europy.
Lekkoatletyka
Lekkoatletyka Foto: Darek Matyja

Z pięcioma medalami mistrzostw świata juniorów wrócą z Nairobi polscy lekkoatleci. W niedzielę trzecie miejsce zajęła męska sztafeta 4x400 metrów, biegnąca w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik.
Polacy poprawili własny rekord Europy w tej kategorii wiekowej ustanowiony w kwalifikacjach i dobiegli do mety w czasie 38 sekund i 90 setnych.

To był naprawdę dobry występ, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni powiedzieli po biegi Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik - posłuchajcie dźwieku załączonego obok.

W Kenii pozostałe medale dla Polski zdobyli: srebrne - Kornelia Lesiewicz w biegu na 400 metrów i sztafeta mieszana 4x400 metrów oraz brązowe Jakub Szymański w biegu na 110 metrów przez płotki i Mateusz Kołodziejski w skoku wzwyż.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Kornelia Lesiewicz wicemistrzynią świata juniorek w biegu na 400 metrów.

Duszyński z nową życiówką na 400 metrów - 44,92 sek.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 23:56
Kajetan Duszyński poprawił rekord życiowy w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Bernie.

Zespół z Wrocławia wygrał na wyjeździe z Hamburg Sea Devils w Europejskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.