Trzeci medal paraolimpijczyków podczas igrzysk w Tokio.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 26 sierpnia 2021
Justyna Kozdryk
Justyna KozdrykFoto: Darek Matyja

Justyna Kozdryk wywalczyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 45 kg. Polka wycisnęła na ławeczce sztangę ważącą 101 kg.
To drugi medal paraolimpijski Justyny w karierze. W 2008 roku w Pekinie wywalczyła srebro.

Medal Justyny Kozdryk to trzeci krążek polskich paraolimpijczykow w Tokio. Wcześniej Adrian Castro wywalczył srebro w turnieju szablistów na wózkach oraz Marcin Polak i pilot jego Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym osob niewidomych i niedowidzących.

Igrzyska paraolimpijskie potrwają do 5 września.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 25 sierpnia 2021.

Jakub Orłowski - koszykarz, trener, komentator koszykówki i przede wszystkim człowiek zakochany w baskecie po uszy.

Pierwsza przegrana naszych siatkarek w mistrzostwach Europy, ale gramy dalej w 1/8 finału.