Czuper wicemistrzem paraolimpijskim, Zięba z brązowym medalem

Popołudniowy przegląd sportowy - 30 sierpnia 2021.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 30 sierpnia 2021
Tenis stołowy - zdjęcie ilustracyjne
Tenis stołowy - zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / domena publiczna

Tenisista stołowy Rafał Czuper został w Tokio wicemistrzem paraolimpijskim wśród zawodników startujących na wózkach (klasa 2.).
W finale Polak przegrał po bardzo wyrównanym meczu z Francuzem Fabienem Lamiraultem 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11).

To już piąty medal polskich tenisistów stołowych w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

W poniedziałek brąz wywalczyła także sztangistka Marzena Zięba w wadze +86 kg. Polka uzyskała w najlepszej próbie 140 kg.

To 13. medal naszej paraolimpijskiej reprezentacji. Jednak jeden medal może nam zostać anulowany, bo o niedozwolony doping są podejrzani zdobywcy brązowego medalu w kolarstwie. Igrzyska potrwają do 5 września.

Więcej o igrzyskach paraolimpijskich oraz nowych powołaniach Paulo Sousy do piłkarskiej reprezentacji Polski, znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Natalia Partyka nie obroniła złota zdobywając brąz, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki także z brązowymi medalami. Dwoch Polaków awansowało do finału.

Patryk Chojnowski był najlepszy w Tokio w rywalizacji w tenisie stołowym.

Piotr Kosewicz najlepszy w rzucie dyskiem podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Siatkarki w ósemce mistrzostw Europy.