Róża Kozakowska zdobyła swój drugi medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio

Po złocie w rzucie maczugą Róża Kozakowska wywalczyła srebro w pchnięciu kulą na siedząco.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 1 września 2021
Róża Kozakowska
Róża KozakowskaFoto: Adrian Stykowsk / Polski Komitet Paraolimpjski

Róża Kozakowska zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą siedząc (w kategorii F32) podczas igrzysk paraolimpijskich w stolicy Japonii. To drugi medal Róży wywalczony w Tokio. Wcześniej Polka została mistrzynią paraolimpijską w rzucie maczugą (w klasie F32).
To 18. medal zdobyty przez reprezentację Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Jednak jeden polski medal najprawdopodobniej zniknie z tego zestawienia gdyż nasi parakolarze, którzy zajęli 3. miejsce w torowym wyścigu na 4 km, są podejrzewani o stosowanie niedozwolonego dopingu.

Natomiast nasz drużyna kobieca w tenisie stołowym - Natalia Partyka i Karolina Pęk awansowała do finału i ma już zapewniony co najmniej srebrny medal.

Więcej informacji z igrzysk paraolimpijskich oraz inauguracji sezonu koszykarzy - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Trzy medale polskich sportowców z niepełnosprawnościami podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Kolejne medale polskich paraolimpijczyków w Tokio.

Pierwszy medal polskich parapływaków podczas igrzysk w Tokio. Kolejny medal tenisistów stołowych.