Borgieł i Zuchora ze srebrem MŚ w maratonie kajakowym.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 13:30
Polscy kanadyjkarze w Rumunii przegrali tylko z Hiszpanami.
Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora na podium MŚ w maratonie kajakowym  2021
Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora na podium MŚ w maratonie kajakowym 2021Foto: arch. Mateusza Borgieła

Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora zdobyli srebrny medal w mistrzostwach świata w maratonie kajakowym w konkurencji kanadyjek dwójek. Polacy w rumuńskim Pitesti przegrali w wyścigu na dystansie ponad 26 kilometrów tylko z Hiszpanami, do których stracili niespełna 10 sekund.

To drugi medal Borgieła w MŚ w Rumunii, gdyż w czwartek w wyścigu kanadyjek jedynek na dystansie 3400 metrów był także drugi, przegrywając zaledwie o 4 sekundy z Węgrem Adolfem Balazsem.

Posłuchajcie co powiedział Czwórce po zakończeniu MŚ.

***

Maja Włoszczowska wywalczyła srebro mistrzostw świata w swoim ostatnim starcie w karierze.

Sportowe podsumowanie dnia - 2 października 2021.

Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski startowali w mistrzostwach świata w wioślarstwie na długim dystansie.