Świątek ograła Martic w... 73 minuty, Linette odpadła

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 22:00
Magda Linette przegrała z... kontuzją poddając mecz z Azarenką. Iga Świątek oddala Petrze Martic tylko 4 gemy.
Tenis
TenisFoto: shutterstock

Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów w meczu II rundy turnieju tenisowego w Indian Wells z Chorwatką Petrą Martic. Polka wygrała bardzo pewnie i szybko - po 73 minutach gry - 6:1, 6:3.
Kolejną rywalką Igi będzie Rosjanka Weronika Kudermietowa, która w II rundzie
wygrała ze swoją rodaczką Ludmiłą Samsonową 6:2, 6:3.

Po Idze na kort wyszła Magda Linette, która świetnie rozpoczęła mecz o awans do III rundy z Białorusinką Wiktorią Azarenką. W pierwszym secie prowadziła już 5:2, ale od tego momentu nie wygrała już ani jednego gema. Przeszkodziła jej w tym kontuzja lewego stawu skokowego. Nie pomogła nawet przerwa medyczna. Pierwszego seta Polka przegrała 5:7, a  w drugim przy stanie 0:3 poddała mecz.