Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 21:00
Geworg Sahakjan zdobył brąz w kategorii do 72 kg w zapasach w stylu klasycznym.
Geworg Sahakjan (w niebieskim stroju)
Geworg Sahakjan (w niebieskim stroju)Foto: UWW / Martin Gabor

Geworg Sahakjan zdobył brązowy medal mistrzostw świata w zapasach, które trwają w Oslo. Reprezentant Polski zajął trzecie miejsce w kategorii do 72 kg w stylu klasycznym. W walce o brąz pokonał Turka Cengiza Arslana.
Jeden z trenerów polskiej kadry zapaśniczej - Edward Barsegjan uważa, że ten medal to motywacja nie tylko dla Geworga, ale też dla startujących w sobotę w Oslo Mateusza Bernatka i Arkadiusza Kułynycza - posłuchajcie nagrania.

Medal Sahakjana to trzeci krążek reprezentantów Polski w mistrzostwach świata w stolicy Norwegii. Wcześniej złoto wywalczył Magomedmurad Gadżijew w stylu wolnym oraz brąz zdobyła Katarzyna Krawczyk.

***

Magda Linette przegrała z... kontuzją poddając mecz z Azarenką. Iga Świątek oddala Petrze Martic tylko 4 gemy.

Kasia zdobyła brąz w kategorii do 70 kg w judo podczas MŚJ na Sardynii.

Czwarty medal polskich torowców w ME w Szwajcarii.