Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 14:30
Kobieca reprezentacja Polski w hokeju na lodzie awansowała do kolejnego etapu kwalifikacji olimpijskich.
Radość Polek
Radość PolekFoto: materiały prasowe PZHL

Polki wywalczyły awans w nieprawdopodobnych okolicznościach. Po zwycięstwach z Turcją i Meksykiem grały z Holenderkami w ostatnim meczu turnieju rozgrywanego w Bytomiu. Po dwóch tercjach to "Pomarańczowe" prowadziły 2:0, ale w trzeciej tercji w ciągu kilku minut Polki strzeliły trzy gole i w dramatycznej końcówce obroniły się skutecznie. Wygrały 3:2 i wystąpią po raz pierwszy w historii w decydującej fazie kwalifikacji olimpijskich.

Bohaterkami kibiców zostały dziś zdobywczynie bramek - Karolina Poźniewska, Wiktoria Sikorska i Klaudia Chrapek. Na brawa zasłużyła jednak cała drużyna, bo po raz pierwszy w historii udało się wygrać w meczu o punkty z reprezentacją Holandii.

***

Spodziewane 3 punkty zdobyli polscy piłkarze w meczu kwalifikacji do MŚ z San Marino. Anglia i Albania też wygrały sobotnie mecze kwalifikacyjne.

Tyson Fury i Deontay Wilder zmierzyli się po raz trzeci. Drugi raz wygrał "Gypsy King".