Świątek odpadła z turnieju w Indian Wells

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:45
Najlepsza polska tenisistka przegrała w 1/8 finału w dwóch setach z Jeleną Ostapenko.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Tennis Channel

Iga Świątek nie awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisowego w Indian Wells. Polska w 1/8 finału przegrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko 4:6, 3:6.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Do stanu 3:3 obie tenisistki wygrywały swoje podania. Wtedy Idze udało się przełamać Łotyszkę, ale ta szybko wyrównała straty wygrywając podanie Igi, potem swój serwis i ponownie przełamując Polkę, zwyciężyła w pierwszej partii 6:4.

Drugiego seta nasza tenisistka rozpoczęła od przełamania rywalki, wygrania własnego podania i objęcia prowadzenia 2:0. Ostapenko jednak nie rezygnowała, grała bardzo odważnie i odrobiła straty doprowadzając do remisu po 3, a za chwilę, po własnym serwisie, objęła prowadzenie 4:3. Wtedy Iga poprosiła o przerwę medyczna i na chwilę zeszła z kortu.  Po powrocie dość szybko przegrała własne podanie a potem nie zdołała wybronić meczu przy serwisie rywalki i przegrała drugiego seta 3:6.

***

Magda Linette przegrała z... kontuzją poddając mecz z Azarenką. Iga Świątek oddala Petrze Martic tylko 4 gemy.

Iga awansowała do 1/8 finału oddając jednego gema Kudiermietowej.

Polsko-amerykański debel przegrał z Su-Wei Hsieh i Mertens.