Wygrana z Albanią to był sukces czy "obowiązek" naszych piłkarzy?

Popołudniowy przegląd sportowy - 13 października 2021.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 13 października 2021
Karol Świderski
Karol ŚwiderskiFoto: PAP / Leszek Szymański

Wtorkowa, wyjazdowa wygrana 1:0 w meczu naszych piłkarzy z Albanią w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze znacznie poprawiła humory kibicom w Polsce. No bo dzięki tym trzem zdobytym punktom wyszliśmy na drugie miejsce w grupie (mamy 3 punkty straty do Anglii i 2 przewagi nad Albanią) i duże szanse na to, żeby zagrać w barażach o mistrzostwa świata.
Gol Karola Świderskiego znacznie tę drogę do Kataru skrócił, jednak czy w przypadku pokonania 1:0 Albanii - 66. drużyny rankingu FIFA możemy mówić o wielkim sukcesie, czy to był raczej "obowiązek" zespołu, który aspiruje do europejskiej czołówki i który do Kataru chce pojechać raczej nie na wakacje, a po to by jak równy z równym walczyć z najlepszymi reprezentacjami świata?

Teraz trzeba jeszcze tylko postawić "kropkę nad i" czyli zdobyć 3  punkty w wyjazdowym meczu z Andorą i możliwe, że już przed ostatnim kwalifikacyjnym spotkaniem z Węgrami u siebie, będzie wszystko jasne w naszej grupie, a polscy piłkarze będą mogli spokojnie szykować się do barażu o mistrzostwa świata w Katarze.

Więcej  meczu Albania-Polska w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.

***

Po pokonaniu Tiafoe, Huber powalczy o ćwierćfinał z Karacewem oraz grę w kończącym sezon turnieju ATP Finals.

Najlepsza polska tenisistka przegrała w 1/8 finału w dwóch setach z Jeleną Ostapenko.

Po golu strzelonym przez Karola Świderskiego i przy prowadzeniu Polaków 1:0 doszło do zamieszek na stadionie i sędzia przerwał mecz na ok 20 minut. Po powrocie wynik już się nie zmienił.