Polscy szachiści brązowymi medalistami ME

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:01
Nasze szachistki zakończyły mistrzostwa Europy na 7. miejscu.
Obrona Łużyna Nabokova to opowieść o obsesji i szaleństwie młodego szachisty
"Obrona Łużyna" Nabokova to opowieść o obsesji i szaleństwie młodego szachistyFoto: Shutterstock/Georgy Kuryatov

Radość szachistów i smutek polskich szachistek po ostatnim dniu drużynowych mistrzostw Europy w Słowenii.
Polacy, którzy przed ostatnią rundą zajmowali siódme miejsce pokonali 3:5:0,5 Gruzje i dzięki tej wygranej awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Odmienne nastroje w naszej kobiecej drużynie, która po ośmiu rundach zajmowała trzecie miejsce, ale w ostatnim meczu przegrała 1,5:2,5 z Rosjankami i spadła w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce.

Polacy w Słowenii grali w składzie: Jan Krzysztof Duda, Radosław Wojtaszek, Kacper Piorun, Wojciech Moranda i Paweł Teclaf.
Naszą kobiecą drużynę tworzyły: Jolanta Zawadzka, Karina Cyfka, Monika Soćko, Oliwia Kiołbasa i Klaudia Kulon.

Drużynowymi mistrzami Europy zostali Ukraińcy i Rosjanki.

Więcej o sukcesie naszych szachistów i innych wydarzeniach sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Posłuchajcie też dźwiękowej relacji z DME w szachach

***

W Omanie zakończyły się mistrzostwa świata w żeglarskiej klasie 49er.

Stoch i Kubacki poza trzydziestką. Najlepszy z naszych - Piotr Żyła zajął 16. miejsce.