Unihokeistki walczą w mistrzostwach świata

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 16:45
Popołudniowy przegląd sportowy - 30 listopada 2021.
Audio
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 30 listopada 2021
Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiFoto: IFF

Zwycięstwo i przegrana - to bilans dwóch pierwszych meczów "biało-czerwonych" w mistrzostwach świata w unihokeju pań. Polki zawody w szwedzkiej Uppsali rozpoczęły w niedzielę wygraną z Łotwą 6:4, a w poniedziałek przegrały 2:6 z Czeszkami. Było to jednak spotkanie, które daje nadzieję, bo do końcówki drugiej tercji ma tablicy wyników widniał remis 2:2. Rywalki wygrały, ale poziom, który pokazała reprezentacja Polski sugeruje, że jeśli ktoś ma sprawić niespodziankę i spróbować wejść do półfinału kosztem Czeszek lub Szwajcarek, to własnie Polki. 

Już dziś o 19:45 ostatni grupowy mecz Polek. Zmierzą się ze Szwajcarią w spotkaniu o drugie miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału. W przypadku porażki "biało-czerwone" zagrają w 1/8 finału, ale drogę do ewentualnego TOP 4 będą miały o wiele trudniejszą. 

Posłuchajcie co przed meczem ze Szwajcarią i po meczu z Czechami powiedziała Czwórce kapitan reprezentacji Polski Agata Plechan. Jej wypowiedź i więcej informacji ze sportowych aren w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Czytaj także

Zimowa Uniwersjada w Lucernie odwołana

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 29 listopada 2021. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Messi ze "Złotą Piłką"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 08:05
Robert Lewandowski drugi w plebiscycie "France Footaball". Kapitan reprezentacji Polski dostał też nagrodę dla najlepszego strzelca roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Pydyszewska - nadzieja polskiego pięcioboju nowoczesnego

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 22:01
19-latnia pięcioboistka nowoczesna, która już teraz może się pochwalić medalami międzynarodowych imprez rangi mistrzowskiej... na razie w gronie młodzieżowców.     
rozwiń zwiń