Skoczkowie blisko podium w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 19:00
Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.
Skoki narciarskie - zdj. ilustracyjne
Skoki narciarskie - zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Yeongsik Im

Polacy przystąpili do sobotniego konkursu w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Dzięki równym skokom w pierwszej serii na półmetku zawodów zajmowali drugie miejsce z niewielką stratą do prowadzących Austriaków. Szansę na podium "biało-czerwoni" stracili w drugiej serii, a dokładnie w jej trzeciej kolejce. Dawid Kubacki nie popisał się wtedy i wylądował na odległości zaledwie 97 metrów. Kończący skakanie w polskim zespole Kamil Stoch nie mógł już wiele zdziałać.

Wygrali Austriacy, którzy wyprzedzili o zaledwie 0,3 pkt drugich Niemców. Na podium wylądowali też Słoweńcy.

W niedzielę w Wiśle konkurs indywidualny, w którym wystąpi aż jedenastu Polaków. Początek pierwszej serii o 16.00.

***

Polskie piłkarki ręczne przegrały 21:25 z Serbią w pierwszym meczu MŚ w Hiszpanii.

Reprezentantka Polski pobiła rekord kraju na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w amerykańskim Salt Lake City.

Po pięciu latach zakończyła się współpraca Igi Światek z Piotrem Sierzputowskim.