Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 07:55
Leylah Fernandez ugrała tylko trzy gemy w meczu z Igą Świątek.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Tennis Channel

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju w Adelajdzie. Kanadyjka Leylah Fernandez ugrała tylko trzy gemy w meczu z Igą Świątek, która bardzo pewne zwyciężyła w tym spotkaniu 6:1, 6:2.
Początkowo mecz nie zapowiadał się na łatwy dla Igi Świątek, o czym najlepiej świadczą dwa pierwsze gemy, które trwały aż 19 minut. Obie tenisistki wygrały swoje podania i było 1:1. Potem jednak wszystko potoczyło się już szybciej i po 40 minutach nasza tenisistka, która grała coraz pewniej z piłki na piłkę, zakończyła pierwszego seta zwycięstwem 6:1
Drugą partię Fernandez rozpoczęła od wygranego podania ale to w tym secie udalo jej się tylko raz i Iga Świątek wygrała drugiego seta 6:2 awansując do ćwierćfinału. Mecz trwał 74 minuty.
Rywalką Igi świątek w ćwierćfinale będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Posłuchajcie co Iga powiedziała po meczu z Fernandez.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu sportowego.

***

Poranny przegląd sportowy - 4 stycznia 2022.

Polacy w Sydney wygrali trzeci mecz z rzędu - tym razem z Argentyną.

Niepokonany na zawodowych ringach pięściarz Mateusz Tryc w czwórkowej "Strefie sportu".