Saneczkarze sprawdzają olimpijską formę w ME

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 14:45
W Szwajcarii trwają zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie, które są jednocześnie mistrzostwami Europy.
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski
Wojciech Chmielewski i Jakub KowalewskiFoto: arch. Wojtka Chmielewskiego

W szwajcarskim Sankt Moritz o medale mistrzostw Europy walczyli dziś saneczkarze. Powracający do rywalizacji po kontuzji Mateusz Sochowicz zajął 27. miejsce w jedynkach (w klasyfikacji ME był 22.), a Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ukończyli zawody dwójek na 15. miejscu (w ME zostali sklasyfikowani na 14. pozycji).
Na lepszy wynik nie pozwoliły nam... sanki, które w ogóle nie chciały się rozpędzać - powiedział Czwórce po dzisiejszym występie Wojtek Chmielewski.

Jutro w jedynkach kobiet wystartują Klaudia Domaradzka oraz nasza sztafeta w składzie: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka oraz dwójka Wojtek Chmielewski - Kuba Kowalewski.

Cała czwórka to nasi olimpijczycy na igrzyska w Pekinie.

***

Saneczkarz Mateusz Sochowicz o wyścigu z czasem, walce z kontuzja i olimpijskiej kwalifikacji na Pekin.

Polscy futsaliści przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach Europy 1:3 z Chorwatami.