Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 11:01
Sportowy weekend - 22 stycznia 2022.
Melbourne Park
Melbourne Park Foto: shutterstock

Iga Świątek gra dalej w wielkoszlemowym turnieju Australia Open. Nasza najlepsza tenisistka awansowała dziś do czwartej rundy gry pojedynczej pokonując Rosjankę Darię Kastakinę. Tę samą, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała inną Polkę - Magdę Linette.
W pierwszym secie Iga grała naprawdę bardzo dobrze, zwłaszcza przy tych najważniejszych piłkach i wygrała go 6:2. W drugim secie rozpoczęła od prowadzenia 2:0 ale potem oddała na moment oddała inicjatywę i Rosjanka odrobiła stratę przełamania doprowadzając do remisu 2:2. Potem jednak Iga znów "grała swoje" kończąc tę partię zwycięstwem 6:3.
Wbrew pozorom wcale nie był to łatwy mecz, a wiele gemów kończyło się po grze na przewagi. Spotkanie trwało godzinę i 36 minut.
Kolejna rywalka Igi - już w walce o ćwierćfinał będzie Rumunka Sorana Cirstea, ktora w trzech setach ograła Rosjankę Anastasię Pawliuczenkową.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 21 stycznia 2022.

Polscy piłkarze ręczni przegrali w meczu mistrzostw Europy ze Szwedami 18:28.

Polscy futsaliści przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach Europy 1:3 z Chorwatami.