Hojnisz-Staręga 9. w olimpijskim biegu pościgowym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 10:50
Polka awansowała o 7 miejsc i z 16. pozycji po biegu sprinterskich weszła do pierwszej dziesiątki biegu pościgowego.
Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-StaręgaFoto: Pierre Teyssot/Shutterstock.com

Monika Hojnisz-Staręga zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskim pościgowym biegu biathlonowym na 10 km. Polka, która po sprincie zajmowała 16. miejsce dziś poprawiła się o 7 miejsc i zdołała awansować do pierwszej dziesiątki. Nasza biathlonistka źle rozpoczęła - od dwóch niecelnych podczas pierwszego strzelania w pozycji leżącej. Potem jednak na strzelnicy była już bezbłędna. Druga z Polek, która miała wystartować w tym biegu - Anna Mąka, z powodu przeziębienia nie zdecydowała się na start.
Złoty medal - już trzeci podczas igrzyskach w Pekinie - zdobyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Druga była Szwedka Elvira Oeberg, a trzecia rodaczka triumfatorki Tiril Eckhoff.
Dramat na trasie przeżyła inna Norweżka - Ingrid Tandervold, która jeszcze kilkaset metrów przed metą zajmowała trzecie miejsce i nagle zupełnie straciła siły niemal stając na trasie... Do mety dotarła na 14. miejscu i kompletnie wyczerpana padła na śnieg tuż po ukończeniu rywalizacji.

W biathlonowym biegu mężczyzn na dochodzenie wygrał Francuz Quentin Fillon Maillet. Grzegorz Guzik był 54.

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

***

Natalia Maliszewska miała upadek w ćwierćfinale łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów na krótkim torze.

Mistrz Europy zajął piąte miejsce w olimpijskiej rywalizacji na 500 metrów. Do podium stracił 0,03 sekundy.

Do podium olimpijskiego konkursu na dużej skoczni zabrakło 4,1 punktu.