Biegaczki narciarskie 9., biathlonistki 14.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 17:01
Biegaczki narciarskie awansowały do finału sprintu drużynowego, biathlonistki wyprzedziły 6 sztafet.
Izabela Marcisz
Izabela MarciszFoto: PAP/EPA / Jeon Heon-Kyun

Dobrze spisały się polskie biegaczki narciarskie Izabela Marcisz i Monika Skinder, które awansowały do finału sprintu drużynowego kobiet techniką klasyczną podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nasze biegaczki w swoim półfinale zajęły 6. miejsce. W finale także pobiegły ambitnie i zakończyły rywalizację na 9. miejscu wyprzedzając Francuzki. Mistrzyniami olimpijskimi nieoczekiwanie zostały Niemki.
Maciej Staręga i Kamil Bury zajęli 8. miejsce w swoim biegu półfinałowym i nie zakwalifikowali się do finału. Wygrali Norwegowie.

W środę rozegrano także biathlonową sztafetę kobiet 4x6 km. Polki w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Kamila Żuk zajęły 14. miejsce.
Zwyciężyły Szwedki, przed Rosjankami i Niemkami.
Natomiast Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska na ćwierćfinale zakończyły udział w rywalizacji na 1500 metrów w short tracku

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Zespół w składzie: Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek przegrał o dwie sekundy w finale D z Białorusinkami.

Popołudniowy przegląd sportowy - 15 lutego 2022.

Było trochę emocji związanych ze startem Polaków... ale tylko w po pierwszym przejeździe.