Real zagra z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 08:00
Mimo prowadzenia 1:0 Manchester City przegrał w Madrycie z Realem i nie zagra w finale Ligi Mistrzów.
Liga Mistrzów
Liga MistrzówFoto: materiały prasowe

Piłkarze Realu Madryt awansowali do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Liverpoolem.

Do 90. minuty z awansu do finału mogli się cieszyć piłkarze Manchesteru, którzy prowadzili od 73. minuty 1:0 po strzale Riyada Mahreza. W doliczonym czasie gry wyrównał i chwilę później strzelił też na 2:1 Rodrygo.

W dogrywce, w 95. minucie, gola na miarę awansu do finału Ligi Mistrzów z rzutu karnego strzelił
Karim Benzema. Wynik dwumeczu - 6:5 dla Królewskich.

W finale 28 maja w Saint Denis pod Paryżem Real zagra z Liverpoolem, który w półfinale dwukrotnie pokonał Villarreal - u siebie 2:0 i na wyjeździe 3:2.

Szczegóły i więcej sportowych informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.

***

W środę poznamy drugiego finalistę LM i będzie to Manchester City lub Real Madryt.

Kolejny wygrany trzysetowy mecz Huberta Hurkacza - tym razem po tie-breaku w trzecim secie.

Kędzierzynianie wygrali 3:0 z Jastrzębskim Węglem w pierwszym meczu finałowej rywalizacji o złoty medal MP.