Iga Świątek przedłużyła serię zwycięstw z rzędu do 26

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 16:27
W ćwierćfinale turnieju tenisowego w Rzymie Iga Świątek pokonała Biankę Andreescu i w półfinale zagra z Aryną Sabalenką.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: shutterstock

Niesamowita seria zwycięstw Igi Świątek wciąż trwa. W ćwierćfinale turnieju w Rzymie Polka pokonała Kanadyjkę Biankę Andreescu wygrywając 26. mecz z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6, 6:0.

W pierwszym secie Kanadyjka, która jest klasyfikowana dopiero na 90. miejscu w rankingu, bez respektu grała ze światową jedynką od pierwszych gemów. Efekt - ta partia zakończyła się dopiero po 70 minutach w tie-breaku wygranym przez Igę 7-2. Wcześniej obie tenisistki przegrały po 3 własne gemy serwisowe.

Przegrana w tie-breaku wyraźnie zdeprymowała Kanadyjkę, a Iga grała z piłki na piłkę coraz pewniej i nie miala najmniejszych kłopotów z zamknięciem spotkania w dwóch setach, wygrywając drugą partię 6:0.
Widowisko, które trwało godzinę i 45 minut, nieco zepsuła pani sędzia, która kilka razy oceniała autowe piłki jako dobre...

W półfinale Iga Świątek zagra z Białorusunką Aryną Sabalaneką.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Iga Świątek oddała 3 gemy Rumunce Elenie-Gabrieli Ruse i w kolejnej rundzie zagra z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale turnieju tenisowego w Rzymie z Bianca Andreescu.

Pięć polskich pięściarek zaprezentowało się już w ringu podczas mistrzostw świata kobiet w boksie, które trwają w Stambule i wszystkie wygrały swoje walki.