Dwa medale MŚ polskich pięściarek

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 22:30
Oliwia Toborek i Lidia Fidura awansowały do półfinałów mistrzostw świata w boksie kobiet, które trwają w Stambule.
Oliwia Toborek (w czerwonym stroju)
Oliwia Toborek (w czerwonym stroju)Foto: IBA

Do Stambułu trener pięściarskiej kadry kobiet - Tomasz Dylak, zabrał na mistrzostwa świata 8 zawodniczek. Cztery z nich awansowały do ćwierćfinałów, a dwie - po poniedziałkowych walkach - są już w półfinałach i mają zapewnione medale.
Tak więc po 10 latach przerwy znów z mistrzostw świata nasze pięściarki wrócą z medalami.

Poniedziałkowe walki ćwierćfinałowe wygrały Oliwia Toborek w kategorii do 81 kg i Lidia Fidura w kategorii powyżej 81 kg. Toborek pokonała po dość wyrównanej walce Rumunkę Alexandra Petcu i w pojedynku o finał zmierzy się w środę z Australijką Jessicą Bagley. Fidura zdeklasowała natomiast Ukrainkę Mariię Lowczynską i jej półfinałową rywalką będzie Turczynka Sennur Demir.

Do strefy medalowej nie udało się przebić pozostalym dwóm naszym reprezentantkom, które walczyły w poniedziałek w ćwierćfinałach.
W kategorii do 70 kg Daria Parada nie dała rady Turczynce Semie Caliskan, a w kategorii do 66 kg sędziowie, po dość kontrowersyjnym werdykcie, uznali że Aneta Rygielska przegrała z Algerką Ichrak Chaib.
Nasza pieściarka była bardzo rozczarowana takim werdyktem, który jej zdaniem w ogóle nie odpowiadał temu co działo się w ringu - posłuchajcie co Aneta powiedziała tuż po walce.

Posłuchajcie też jak trener kadry Tomasz Dylak ocenia występy naszych kadrowiczek oraz co po awansie do półfinału powiedziały Oliwia Toborek i Lidia Fidura.

***

Pięć polskich pięściarek zaprezentowało się już w ringu podczas mistrzostw świata kobiet w boksie, które trwają w Stambule i wszystkie wygrały swoje walki.

Sportowe podsumowanie dnia - 13 maja 2022.

Cztery szanse medalowe naszych pięściarek w poniedziałkowych walkach w mistrzostwach świata w Stambule.