Korona Kielce wraca do ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 23:59
W finale baraży o piłkarską ekstraklasę Korona wygrała 3:2 po dogrywce z Chrobrym Głogów.
Kibice Korony Kielce
Kibice Korony Kielce Foto: PAP / Adam Kumorowicz

Piłkarze Korony Kielce wracają do piłkarskiej ekstraklasy po dwuletniej przerwie. W finale barażów o ostatnie miejsce premiowane awansem zespół z Kielc pokonał u siebie po dogrywce Chrobrego Głogów 3:2, mimo ze do przerwy przegrywał 1:2. Gola decydującego o awansie strzelił w 119. minucie Jacek Kiełb.
Wcześniej do ekstraklasy awansowały drużyny Miedzi Legnica i Widzewa Łódź. Ekstraklasę opuszczają Górnik Łęczna, Bruk Bet Termalica Nieciecza oraz Wisła Kraków.
Do pierwszej ligi awansował natomiast Stal Rzeszów, Chojniczanka Chojnice i Ruch Chorzów, który w finale baraży pokonał 4:0.

***

Polacy po zaciętym meczu z serbskim zespołem UB przegrali w ćwierćfinale turnieju z serii World Tour na Filipinach. Koszykarki przegrały dopiero w półfinale turnieju World Series w Tel Awiwie z Litwinkami.

Słomiński i Niedźwiecki nie dali rady awansować do finałów turnieju w Erywaniu.

Nieoczekiwane wyniki wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Monako.