Natalia Kaczmarek pobiegła 400 metrów w 50,16 sekundy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 08:25
Bardzo szybki bieg Natalii Kaczmarek w Ostrawie... do złamania granicy 50 sekund na 400 metrów zostało już naprawdę niewiele.
Natalia Kaczmarek
Natalia KaczmarekFoto: PZLA / Paweł Skraba

Tak szybko na 400 metrów z polskich lekkoatletek biegała przed laty tylko Irena Szewińska.
Natalia Kaczmarek zwyciężyła na tym dystansie podczas mityngu w Ostrawie dobiegając do mety w 50 sekund i 16 setnych.

Liczę, że nie jest to szczyt mich możliwości i że jeszcze da się z tego wyniku coś urwać powiedziała Czwórce Natalia Kaczmarek - posłuchajcie jej wypowiedzi.

Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów w Ostrawie zajęła Anna Kiełbasińska, także z bardzo dobrym wynikiem - 50 sekund i 38 setnych, a piąta była Justyna Święty-Ersetic - jej czas to 51,09.

***

Słomiński i Niedźwiecki nie dali rady awansować do finałów turnieju w Erywaniu.

Trudny mecz Igi Świątek w 1/8 finału, zakończony wygraną w trzech setach z Chinką Qinwen Zheng.

Nowe studenckie rozgrywki w siatkówce mają ruszyć już od nowego roku akademickiego.