Hurkacz przegrał w finale w Montrealu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 08:01
W finale tenisowego turnieju rangi ATP 1000 w Montrealu Polak przegrał w trzech setach z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.
Hubert Hurkacz 1
Hubert Hurkacz 1Foto: PAP/EPA ' Andre Pichette

Było blisko, ale się nie udało. Hubert Hurkacz przegrał w finale turnieju w Montrealu z Hiszpanem Pablo Careno Bustą 6:3, 3:6, 3:6.
Kiedy po 32 minutach Hurkacz wygrał 6:3 pierwszego seta wydawało się, że jeszcze pół godziny i będzie po meczu, a nasz tenisista zostanie międzynarodowym mistrzem Kanady. Polak grał bowiem bardzo dobrze i nic nie wskazywało na jego przegraną. Niestety od drugiego seta coś się zacięła, a Hiszpan grał coraz lepiej i co najważniejsze popełniał bardzo mało błędów. Polak przegrał zarówno drugiego, jak i trzeciego seta do trzech i musiał zejść z kortu jako pokonany. Mecz trwał godzinę i trzy kwadranse.

W najnowszym rankingu najlepszych tenisistów świata Hubert Hurkacz wciąż pozostaje na miejscu dziesiątym.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju tenisowego w Montrealu.

Hubert Hurkacz wygrał półfinałowy mecz turnieju w Montrealu z Norwegiem Casperem Ruudem. W deblu, grając w parze z Janem Zielińskim odpadł w półfinale.

Jakub Majerski był trzeci w finale wyścigu na 100 metrów motylkiem podczas ME w Rzymie.